top of page
Dagmar Matějková Chudárková

EXECUTIVE SEARCH

EXECUTIVE SEARCH je cílené vyhledávání vhodného kandidáta na pozici v tzv. C's úrovni. Jedná se o například pozice Generálního ředitele velké společnosti nebo Finančního ředitele, Provozního ředitele apod. (CEO, CFO, CIO..)

Pokud se někdo hledá formou Executive search většinou se tato skutečnost nekomunikuje v rámci firmy klienta. 

Společnost, která zakázku získá, pracuje velmi opatrně, a dokonce někdy, potencionální kandidáti nemají tušení, pro jakou společnost by měli vlastně pracovat. Dozví se to, až kandidáti na tzv. Short listu (to jsou kandidáti, kteří byli schváleni klientem).

Executive search se často používá v případech, že by výměna na pozici např. Generálního ředitele mohla způsobit negativní výkyvy třeba na akciových trzích nebo nejistotu pro zaměstnance.

Společnost Matricaria Chamomilla s.r.o. se specializuje na Německý trh, také máme velmi cenné kontakty v jiných zemích jako je např. Bulharsko, Rumunsko, Rakousko, Chorvatsko, Černá Hora, Srbsko, Kypr, Řecko, Maďarsko, Lucembursko, Velká Británie nebo třeba Vietnam.  

Executive search trvá dle náročnosti zadání od 4 týdnů po 6 a více měsíců. Není raritní, že se někdo hledá rok a více. Je to z důvodů tzv. vzácnosti, ale také konkurenční doložky nebo dlouhé výpovědní lhůty, obzvláště na Rakouském nebo Německém trhu. 

Velmi ráda Vám osobně poskytnu informace o možnostech hledání managerů touto formou. Budu se těšit na Váš kontakt!

V případě, že byste nám rádi zaslali Váš životopis, zde naleznete Souhlas se zpracováním osobních údajů dle aktuální směrnice EU. Prosíme o vyplnění a zaslání společně s Vaším CV. 

#executivesearch #headhunt #nabor #talentmanagement #hiring #executives

bottom of page