top of page
Dagmar Matějková Chudárková

MENTORING aneb "není potřeba znovu vynalézat kolo"

Co to je? 

 

Mentoring je předání zkušeností a znalostí od Mentora, tzv. Menteemu. Mentor jsem já.

 

Co tím získám? 

 

Za 1 hodinu se dozvíte to, co byste hledali hodiny na internetu, týdny v knihách a nebo seděli na konferencích, které neřeší váš problém, ale obecné záležitosti. BTW. to co vygooglíte ještě nemusí být pravda, neboť nevíte, který "odborník" to tam napsal:-).

K čemu je to dobré?

 

Nebudete znovu vynalézat kolo. Většina situací v HR nebo v řízení firmy se opakují a řešení se již našla.

A ta se dozvíte. Firma a vy samotní ušetříte čas, nervy  a peníze.

 

Řeknu vám co, jak a proč máte dělat. Konkrétně, smysluplně a na základě faktů, nikoliv tzv. "dojmologie". 

Seniorita není o věku, ale o expertních znalostech získaných a aplikovaných v praxi a samozřejmě také z teorie, školení a vzdělávacích aktivit v ČR, ale hlavně v USA, Velké Británii, Německu, Francii nebo Belgii. A já mám za sebou 20 let řešení situací, které nevymyslíte:-) a z tohoto důvodu si dovolím mentorovat. 

Pro koho se mentoring hodí?

Pro majitele firem, ředitele, manažery, HR Manažery či HR ředitele, personalisty, kteří jsou na pozicích noví, chtějí se ucházet u vyšší pozici nebo řeší problém, který neví, jak vyřešit a třeba se bojí zeptat nadřízeného nebo podřízeného. To je asi nejčastější scénář.  

Jak mentoring vypadá?

 

Mentee si vybere téma, většinou se jedná o problém, který aktuálně řeší a potřebuje, buď celou záležitost vysvětlit nebo probrat své řešení a hledá nezávislý pohled na věc. 

Obvykle se jedná o konzultace k prezentacím vedení společnosti nebo pro zahraniční centrálu (pracuji také v AJ a NJ), různá "počítání" třeba budget nebo mzdové náklady.

 

A teď bez urážky. Já vím, že je těžké finančním výkazům třeba v AJ nebo NJ porozumět, když jste si mysleli, že je HR o rozvíjení potenciálu lidí a máte vystudovanou třeba andragogiku. Ono je to HR často o nákladové analýze, na kterou je potřeba ekonomické vzdělání nebo mít Mentora, který tomu rozumí:-). 

Dále diskutujeme legislativní otázky. Častým tématem je Švarc systém, k tomuto tématu jsem se s dalšími odborníky i zástupci státu (Jana Maláčová) nebo odborů (Josef Štředula) vyjádřila pro finmag.cz, pokud vás téma zajímá, zde link.

 

Dalšími top tématy jsou ukončení pracovního poměru, Home Office, diskriminace, bossing nebo mobbing, odměňování, firemní kultura, HR strategie, HR Marketing, řízení lidí.... atd. 

Témata pokrývají celý životní cyklus zaměstnance, řízení lidí nebo firmy (z pohledu zaměstnavatele). 

 

Tak si rezervujte hodinu a vyberte téma, těším se na vás!  ⬇️

Mentoring je možné dělat také vzdáleně formou Video callu (Viber,Whereby, WhatsApp apod.)

bottom of page