top of page
Dagmar Matějková Chudárková a Matthias Trabandt

Vítejte 

Podcast o německo-českém sousedství

Společně s jazykových koučem Matthiasem Trabandtem představujeme podcast "Hallo Nachbar! Ahoj sousede!" věnující se rozličným tématům „sousedících států“ Německa a České republiky.

  • Spotify
  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
Insta, FB 3.png
HN Profil 9.png

Od března 2021 obohacuje německo-českou podcastovou scénu na iTunes a Spotify: „Hallo Nachbar - Ahoj sousede!“ dává hlas rozmanitosti a mezikulturní komunikaci mezi Německem a Českou republikou. 

S Dagmar, rodačkou ze Zlína, žijící dlouhá léta v Praze, a Matthiasem, rodákem z Wittenbergu, který žije také v Praze, se všichni posluchači, bez rozdílů, mohou dozvědět, jak se žije lidem těchto dvou národů. 

Každý týden hostitelé představí posluchačům novou epizodu o toleranci, přátelství, odlišnostech a podobnostech mezi Čechy a Němci.

 

Doposud neexistoval podcast, který by se ponořil do obou kultur, zabýval by se uměním a hudbou, filmy a historií a odstraňoval zažité předsudky,“

říká Matthias Trabandt. 

"Pojďme si navzájem, sami sobě, nestát v cestě“. Více se od sebe můžeme naučit, jen když se otevřeně budeme bavit i o pro obě stany citlivých tématech, prolomíme tabu a budeme se navzájem obohacovat a sdílet naše zvyky."

To by duo chtělo zvládnout. 

K tomu se ještě oba zaměří na možná výbušné, ale přitom pozitivní a vtipné věci a vždy budou hledat trendy a impulsy, které odbourají zbytečné vášně a rozpaky. 

Témata se budou věnovat otevřenosti, diverzitě médií až po identitu v České republice a německy mluvících zemích.

Hallo Nachbar podcast

Was sollte man über die Schweiz wissen?

Pro více porozumění

V neposlední řadě také chceme zlepšit porozumění mezi oběma zeměmi,“ vysvětluje Dagmar Matějková.

 

Aspekty, které vyžadují pozornost, by měly být zabaleny zábavnou formou a informovat:

  • Co nenechá lidi chladné v Praze a Berlíně? 

  • Co mohou být ta „horká témata“, když se setkáte? 

  • S čím byste měli být raději opatrní? 

Oba podcasteři mají spoustu mezinárodních zkušeností: Dagmar žila v „hanzovním městě“ Hamburku i v Anglii a USA. Jako HR konzultantka s vlastní personálně-poradenskou firmou v Praze je neustále v mezinárodním prostředí.

 

Ve své práci konzultantky, mentorky a auditorky se setkává s různými zvyky a styly vedení, které mohou být značně odlišné v obou zemích. 

Pro Matthiase Trabandta, majitele jazykové školy v Praze, jsou jazyky z profesionálních důvodů středobodem každého kontaktu. Jako logoped a trenér výslovnosti podporuje studenty v tom, aby se naučili německy a připravovali se na každodenní život v Německu.    

bottom of page